Close

Mieszkanie blisko lasu


Realizacja mieszkania na gdyńskim Wzgórzu Bernadowo o powierzchni 60 m2. Inwestor jest osobą, która kocha naturę i zdrowy styl życia, a jego mieszkanie miało być tego odbiciem. Zdecydowaliśmy się więc na stworzenie otwartego wnętrza, gdzie głównym materiałem jest drewno, a dominującym zestawem kolorystycznym duet zieleni i burgundu. 

Strefa dzienna jest jasna i stonowana, a jej wyposażenie zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki takiemu zabiegowi można było w pełni wyeksponować, niezwykłe modele mebli z lat 60 np. słynne krzesło Kowalskiego. Jednocześnie otrzymaliśmy funkcjonalną przestrzeń, którą łatwo podporządkować do aktualnych potrzeb. 

Bazą kuchni jest drewno jesionowe, które pięknie komponuje się z soczystą zielenią frontów szafek, nadając wnętrzu ciepłego charakteru. Inspiracją dla stworzenia aranżacji wnętrza była natura i charakterystyczne dla niej materiały oraz kolory takie jak zieleń drzew, czy czerwień dojrzałych owoców. 

Wyposażenie nawiązuje do stylistyki vintage, ale nie zabrakło tu również autentycznych modeli z lat 60 takich jak fotel typu 300-270 

Łazienka również wykończona jest w oryginalnej kolorystyce. To miejsce gdzie Inwestor znajduje ukojenie dla zmysłów po ciężkim dniu. Inspiracją dla kolorowego sufitu były dla nas korony drzew, które tworzą naturalne sklepienie. Szafka w kolorze wina i czarne akcenty balansują spokojną biel ścian, które zostały wykończone klasycznymi kwadratowymi kaflami w duchu retro.