Close

Klinika medyczna w Gdyni


Policlinica Centrum to projekt wyjątkowy, zrobiony dla grupy lekarzy przyjaciół, którzy postanowili zebrać wspólne siły i stworzyć prywatną przychodnię w Gdyni, w której będą mogli oferować wszystko to, co proponuje dziś nowoczesna medycyna.
Klinika to 300m2 nowoczesnej przestrzeni, w samym sercu Gdyni, na ulicy Batorego 7. To właśnie lokalizacja lokalu stała sie punktem wyjściowym do pomysłu na aranżacje. Głównym motywem projektu jest tematyka morska i nawiązania do gdyńskiego modernizmu. Dominują tu barwy kojarzące się z morzem, błękit, turkus biel i szarość. Ryflowana recepcja jest nawiązaniem do spokojnego rytmu fal, a liczne dodatki od polskich producentów, podkreślają lokalny charakter przychodni. Na tym tle dobrze prezentują się grafiki autorstwa Małgorzaty Szczurowskiej przedstawiające detale architektoniczne budynków w pobliżu. Dzięki temu zabiegowi jeszcze bardziej czuć tutaj ducha miejsca.
Inwestorom zależało na tym, by przychodnia była miejscem eleganckim ale też przyjaznym dla pacjenta, miejscu, w którym można poczuć się bezpiecznie. W rezultacie powstała spokojna i stonowana aranżacja, bogata w nawiązania do bogatej historii Gdyni i jej nadmorskiej lokalizacji, pozwalająca pacjentom na wyciszenie i relaks.